Açılması bu mübarek güne nasip olan sitemizin tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını temenni ederiz. İstanbulun Fetih yıldönümü ile aynı güne denk gelmesi ise bizim için bir ilham kaynağı oldu. Peki nedir, incemeseleler.com ?

 

“Allah yanında en değerli ve en üstününüz O'ndan en çok korkanınızdır."
(Hucurat: 13)


“ Müttakilere vaad olunan cennetin misali şöyledir: Altından ırmaklar akar durur, yemişleri süreklidir, gölgeleri de. İşte bu, takva yolunu tutanların akıbetidir. Kâfirlerin akıbeti de ateştir. “
(Rad: 35)


“Acemin Araba, Arabın aceme üstünlüğü yoktur! Üstünlük ancak takva iledir.”
(H.Ş.)

 

                                                     ***
Ayeti Kerime ve Hadis-i Şerifte de ifade edildiği gibi ahiretteki hayatımızın kalitesi manevi anlamda kariyer yapmakla mümkündür. Manevi anlamda kariyer yapmakta, kariyer yolunu çok iyi bilmek ve o bilgileri titizce tatbik etmekten, o yolun inceliklerine vakıf olmaktan geçer.

 Maneviyatta seyri süluk olarak ifade edilen bu yolda, şeriatın emirlerini yerine getirmekle yetinmeyip, en yüksek manevi mertebeye ulaşmayı hedeflemek akıllı bir müminin yapacağı en karlı iştir.

İşte bu yolda süratli bir şekilde ilerlemek alenen bilinen emir ve nehilere dikkat etmenin yanında, ayrıntılarda gizli olan ince meselelere riayet etmekle tahakkuk eder.

 

Bu incemeseleler , Allah-ü Teâlâdan korkarak, haramlardan sakınmak olan takva ile, harama düşmemek için, şüphelilerden sakınmak olan vera'ya riayetteki gayret ve azim olarak ifade edilebilir. 

Biz de; Yüce Rabbimiz’in:
“İyilik ve takvada birbirinizle yardımlaşınız ”
(Maide-2 )
Ayet-i kerimesinden yola çıkarak iyilik ve takva hususunda siz değerli mümin kardeşlerimizle yardımlaşmayı ve bildiklerimizi, bilinmesi gerekenleri, belki fazla duyulmamış ama kariyer yolculuğumuzda her birimiz için olmazsa olmaz olan ince meseleleri paylaşmayı arzu ettik.
“Gayret bizlerden, Tevfik Yüce Rabbimizden….”

 


İncemeseleler.com ekibi adına:

Batuhan Alkan / Texas
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
29.05.2008 /Perşembe
Genel Editör

 

   
© incemeseleler.com