3 Mart 2004 yılında yayın hayatına başlayan Sadakat.Net isimli islami sitenin kuruluş yıldönümü münasebeti ile bize de davet mesajı ulaştı. Bu daveti ve kuruluş yıldönümünü siz değerli dostlarla paylaşmayı murad ettim.

Facebook, insanların psikolojik özellik ve ihtiyaçları gözönünde tutularak hazırlanmış bir bilgisayar yazılımı... Dolayısıyla, popüler olması ve çok kişinin kullanması normal...
Birkaç faydası da var.

Bir çok fetva sitesi açılıyor. Hangisinin doğru fetva verdiğini bilmek için çok sıkı bir ilim erbabı olmak lazım. Zira, bazılarının zehirleri ayrıntılarda gizli olabiliyor.

İnternet aleminde  chat denilen melun teknolojiden sonra forumlar, belki de en çok rağbet gören, en çok diyalog kurma araçları beynennas.Bir çok profesyonel site ziyaretçilerine forum hizmetini sağlayarak onların da kendilerini internet aleminde ifade etmelerine imkan sağlıyor.

“En cok ziyaret ettigin 10 web sitesini yaz senin kim oldugunu diyelim” degildi bu sözün orjinali, iste deccaller devrindeyiz ve bu söz de teknolejiye ayak uydurdu.Evet.. en cok hangi sitelere ziyaret ediyorsun? Bakmadan edemedigim siteler dediginde, listede hangi icerige sahip siteler var?

Ara ara islami forumları gezmek rütin işlerim arasındadır. Şöyle bir ortama bakarım, internette müslümanlar nelerle meşguller, neleri tartışıyorlar neleri paylaşıyorlar diye; Sadakat forumla da mukayese babından. Faideli olduğunu düşündüklerimi de ara ara forumumuzda gündeme getiririm.

Geçenlerde yine çok takibat yapılan bir forumdaki bir başlık dikkatimi çekmişti.

kurandakidin.net isminde, ismi büyük kendi küçük, acaip safsatalarla derlenmiş komik bir site gördüm. Yazan kişi dinsiz olmalı ki, edille-i şer'iyyeyi bu denli inkara teşebbüs edebiliyor ve Kur'ân-ı Kerîm'i kendi anladığı (daha doğrusu anlamadığı) şekilde yorumlayabiliyor.

   
© incemeseleler.com