29 Mayıs 2008 yılında faaliyete başlayan sitemizin 2. yılını da geri de bırakmış olduk. Bu sene zarfında bir çok incemeseleye temas ettik.

Mehmet Zihni Efendinin fıkıh ilminde nadide eseri Nimet-i İslam eseri şu anda sitemize aktarılıyor.

Tefcir-üt Tesnim isimli eser ince sohbetler bölümü altında sitemize aktarımı tamamlandı. İstifade etmeniz temennisi ile.

Takva ile amel eden site düsturuyla yola çıkarak başlattığımız çalışmalarımız 1. yılını geride bırakmış oldu. Sitemizin birinci yılında yapılan çalışmalarımızın gerek internet ortamında gerekse günlük yaşamda istifade edilen bir halde olmasını sizlerden gelen tepkilerden anlamış bulunmaktayız. Bu zaman zarfında gerek eser olarak gerekse ince meseleler olarak bir çok hususu ele aldık.

Kırık Manalı Kasidei Bürde derslerimiz tamamlanmıştır.
İnce kitaplar bölümünden ulaşabilirsiniz.


Açılması bu mübarek güne nasip olan sitemizin tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını temenni ederiz. İstanbulun Fetih yıldönümü ile aynı güne denk gelmesi ise bizim için bir ilham kaynağı oldu. Peki nedir, incemeseleler.com ?

Mektubat-ı Şerifin Türkçesi internet aleminde sadece bir yayınevinin tercüme ettiği eserden ibarettir. Ancak gerek kelime anlamı olarak gerekse tercüme aralarına bir takım yorumlar yapılarak ardı arkası kesilmeyen hatalar dikkat çekmektedir.

   
© incemeseleler.com