Cinsi hayat için faydalı nebatları tekrar hatırlayalım: Tatlı badem, fındık, fıstık, çavdar, incir, sarmısak, çeviz, soğan, pırasa, kabak çekirdeği, ay çekirdeği, kuşkonmaz, turp, şalgam, şekerpancarı, hardal, şamfıstığı, ve BAL. Şerbetçi otu filizleri de salata halinde yenirse uzun müddet devam edildiği takdirde kısırlığı ortadan kaldırır.

Baharatlardan: Vanilya, anason, karanfil, karabiber, tarçın, zencefil, kişniş, küçük hindistan cevizi. Bunlar yorgun erkek­lere zindelik kazandırır. Kiraz ve vişte çekirdeği de faydalıdır:

Günde en az üç defa ve her seferinde dörder adet alınır. Çekirdekler kırılır. içindeki tohumlar iyice çiğnendikten sonra yutulur.

Balla ve karabiberle karıştırılarak yenen keten tohumu tav­siyeye şeyandır.

MiNE ÇiÇEGi, NANE, MAYDANOZ ve ADAÇAYI ezilerek suyu çıkarılır ve bu su içilirse kadınların çabuk hamile kalma­ları sağlanır.

Netice olarak; Her türlü cinsi kudretsizlik belirtisine karşı bu dertten şikayetçi olanlara bol miktarda YULAF ve ARPA yemelerini tavsiye ediyorum. Yulaf ve arpayı tencerede kaynatarak yiyiniz. Suyunu da içmeyi ihmal etmeyiniz.

Şifalı bir bitki: ADAÇAYI

Adaçayının yaprakları B vitamini ihtiva eder. Ayrıca ada­çayında henüz tam manası ile keşfedilemeyen bir madde bu­lunmuştur. Bu madde kadınlarda, rahim cidarında husule ge­len (folikül hormonu)nun fonksiyonunu aynen icra etmektedir. Bu bakımdan kadınlarımıza adaçayı çayı içmelerini tavsiye edi­yorum. Her şeyden evvel adaçayı, kadınları rahim has­talıklarından korur.

Nasıl Kullanılır?

1 kahve kaşığı ezilmiş adaçayı yaprağı 1 su bardağı kaynar suyun içinde bırakılır. Yarım saat bekletilir. Balla tad­landırılarak içilir. Bu çaydan günde sabah, öğle ve akşam olmak üzere 1 er su bardağı içilebilir. Fazlası organizmaya zarar verebilir.

Adaçayından yapılan çay her gün içilirse, menapoz döne­mini yaşayan kadınlara yardımcı olur. Onlara tekrar aktivite kazandırır.

BADEM

Badem, cinsi kudretsizlik illetine çok iyi gelir. Böyle du­rumlarda bol, bol badem yenilir.

FINDIK

Kabukları çıkarılmış fındık içi, öğütülür. Un haline getirilir.

Eşit miktarda balla karıştırılarak (macun) yapılır. Elde edilen macundan sabah, öğle ve akşamları 1 er yemek kaşığı yenir.

HAVUÇ VE İNCİR

Bol havuç yenirse, zindelik verir. Kuru ve yaş incir de fay­dalıdır. Taze incir sütle pişirilerek de yenebilir.

KARABİBER

Günde 2 grama kadar yenebilir.

LAHANA

Çiğ olarak yenir.

MEŞE KABUGU

Meşe kabuğundan yapılan çay, ihtiyarlığın ortaya çıkardığı arazların ortadan kalkmasına yardımcı olur.

1 tatlı kaşığı ezilmiş veya (toz) haline getirilmiş meşe kabuğu, 1 su bardağı suyun içine bırakılır. 10 dakika kay­natılır. Elde edilen mayi yudum, yudum içilir. Bu mayiden günde 2 su bardağı içilebilir.

Keten Tohumu

Keten tohumu havanda ezilir. Eşit miktarda balla iyice karıştırılır. Karabiber ilave edilir. Karıştırmaya devam edilir. Elde edilen macundan sabah, öğle ve akşam l'er tatlı kaşığı ye­nır.

 

Kabak Çekirdeği

Kabukları çıkarılan kabak çekirdeği, havanda döğülür.

Eşit miktarda bal ilave edilerek iyice karıştırılır. (Macun) haline getirilir. Elde edilen kabak çekirdeği macunu yenir. Hiç bir yan tesiri yoktur.

 

NANE

1)     Salatalara bol miktarda doğranarak yenir.

2)50 gram nane yaprağı 2 su bardağı miktarda kaynar suyun içine bırakılır. Ateşten alınır. 10 dakika bekletilir. Elde edilen mayiden sabah ve akşam l'er su bardağı içilir.

3)     Her gün sabah-akşam l'er çay bardağı nane suyu içilir.

4)Nane Ruhu: Taze nane yapraklarının suda kay­natıldıktan sonra imbikten geçirilmesi sureti ile elde edilir.

Üzerine 10 damla nane ruhu damlatılmış şeker yenir.

Sarımsak-Soğan

Sarımsak herkesin bol-bol yemesi gereken bir bitkidir. Soğan da çiğ olarak bol-bol yenmelidir. Bol soğan erkeklerde prostat şişmesine manidir.

 

Tarçın

Tarçın çayı erkek-kadın herkes için faidelidir. İnsanı zinde ve dinç yapar.

Yer Fıstığı

Yer fıstığı taneleri havanda döğülür. Derin bir tabağa alınır.

Üzerine fıstık ezmesini kapatacak kadar bal dökülür. Macun kıvamına gelinceye kadar tahta kaşıkla karıştırılır. Elde edilen kuvvet macunundan sabah aç karnına ve akşam yatmadan ev­vel 1’er yemek kaşığı yenir.14 

Yukardan beri tavsiye edilen şeylere şunları da ilave edebili­riz. Fazla olmamak üzere et yemeli, ayrıca yumurta, sütlaç, balık, biber, limon, hardal, kimyon, safran dana budu ve bulu­nursa kuş eti yemelidir. Bunlar insan vücuduna sıhhat ve zindelik verirler. Biz bunları, insanın şehvetini artırsın diye tavsiye etmiyoruz. Bu yukardan beri yazdıklarımız vücuda sıhhat verir­ler. Şehevi istek de sıhhatle beraber bulunduğundan, cinsi ar­zuya da böylece faydaları olur.

14) İktidarsızlık ve Çareleri başlığından itibaren buraya kadar verdiğimiz bilgiler, Kitap Dünyası'nın Sıhhatli Yaşamak İçin Cinsi Bilgiler Kitabı'ndan özetlenmiştir.

. 

. 

Ali Eren - İzdivaç ve Mahremiyetleri 

Bu eser incemeseleler.com ile internete müsadeli olarak kazandırılmıştır.

Eseri başka sitelerde yayımlamak yasaktır !

   
© incemeseleler.com