"Bu hususta muteber eserlerde şunlar yazılıdır: Eşinle yakın olacağın zaman üzeriniz kapalı olursa sizden doğacak çocuk haya ve edepli olur. Yakınlığa "Euzu billahi mineşşeytanirraciym Bismillahir rahmanir rahiym" diyerek başlanmalıdır." Bu hususta da yine örnek olarak Peygamberimiz Efendimiz alınmalıdır. Efendimiz:

"Sizden biriniz hayvanların yaptığı gibi şakalaşmadan, konuşmadan, öpüşmeden ailesi ile birleşmesin," buyurmuşlardır. Ki bununla her iki tarafın da istifade etmesine işaret buyurmuşlardır.

Dikkat et .. Kadın hayızlı iken yaklaşmak katiyyen haramdır." Hayızlı ve nifaslı iken yaklaşmak günah değildir diye düşünmek insanı küfre götürür. Böyle düşünen bir kimse­nin hem iman, hem de nikah tazelemesi lazımdır. Hatta kadının hayızlı iken çıplak olarak göbeği ile diz kapağı arasına bile yaklaşmak ve faydalanmak caiz değildir. Elbisesi üzerinde iken faydalanılabilir."

"Yemekten hemen sonra, mide dolu iken, heyecanlı ve öfkeli zamanlarında, üzüntülü zamanlarında, hastalıktan yeni kalktığın zamanlarda, hayızlı ve nifaslı iken, kadının rahim hastalığı zamanlarında, kadına yaklaşma Yani cinsi münasebette bulunma. Haftada bir, iki, en fazla üç orta ve normal olanıdır. Fazla yakınlık hafızayı giderir, vücuda zafiyet verir. (12)

12) Erkeklerin Vazifleri, Abdülkadir Dedeoğlu

 

. 

. 

Ali Eren - İzdivaç ve Mahremiyetleri 

Bu eser incemeseleler.com ile internete müsadeli olarak kazandırılmıştır.

Eseri başka sitelerde yayımlamak yasaktır !

   
© incemeseleler.com