Enes (r.a.) Resulüllah'ın şöyle buyurduğunu rivayet eder:

"Allah yolunda bir sabah veya bir akşam bulunmak, dünya ve dünyanın içinde bulunan her şeyden daha hayırlıdır. Herhangi birinizin ok ile yayı arası veya ayak yeri kadar cennetten elde edeceği nesne, dünya ve dünyadakilerden muhakkak ki daha hayırlıdır. Eğer cennet kadınlarından birisi yeryüzüne çıksa, yeryüzü pırıl pırıl parlayacak, yer ile gök· arası güzel koku ile dolacaktır. Muhakkak ki, o kadının başındaki başörtüsü dünya ve dünyada olanlardan daha hayırlıdır."

Enes (r.a.) Resülüllah’ın şöyle buyurduğunu söylüyor:

"Mirac yolculuğuna çıkarıldığım zaman, cennette bir yere girdim. İsmine Beydah (Cennette bir nehir) de­nirdi. O yerin üzerinde inci, yeşil zebercet ve kırmızı yakuttan mamul bir çadır kurulmuştu. Çadırın için­deki hanımlar:

- Ey Allah'ın Resulü! Selam sana! dediler.

- Ey Cebrail! Bu ses nedir? diye sordum.

Cebrail:

- Bunlar çadırlarında sadece kocalarına bakan hanımlardır. Rablerinden, sana selam vermek husu­sunda izin istediler. Onlara izin verildi, dedi.

"Gerçekten cennetlik olanlar bugün (kıyamette) pek güzel bir meşguliyet içinde zevklenmektedirler." (Yasin 55:) "Onlar, kendilerine ihsan edilen bakirelerle meşguldürler, demektir."

. 

. 

Ali Eren - İzdivaç ve Mahremiyetleri 

Bu eser incemeseleler.com ile internete müsadeli olarak kazandırılmıştır.

Eseri başka sitelerde yayımlamak yasaktır !

   
© incemeseleler.com