Yukarıda yazdıklarımızın tersine, gelin damattan daha sert tabiatlı ve daha açık olur da damat utangaç ve çekingen olursa evliliğin bu ilk saatlerini kocasına o kolaylaştırması lazımdır.

Yeni gelin kızlık zarı meselesiyle uzun uzadıya kafasını

meşgul etmemelidir. Dünyada milyarlarca kadın bu köprüden geçmiştir ve hepsi de normal hayatlarına devam etmektedirler. Bunu düşünmek kafidir. Karı-koca birbirlerini okşarsa, iş tabii halini alır. Kocanızın o gece için iktidarsız olması mümkündür. Bu geçecektir. Bu durumda erkeği aşağılamamalı, anlayış göstermelidir. Gayet sempatik ve yumuşak hareket etmeli ve düze­leceğini söylemelisiniz.

Ekseriyetle düğünün ağır ve yorucu havasından yeni çıkıldığı için, bu stresten dolayı iktidarsızlıklar da görülmekte­dir. Cinsel ilişkiyi ilk gecede gerçekleştirmek diye kesin bir ka­nun olmadığına göre, ilerki günlerde de olabileceğini düşünüp rahat hareket etmelidir.

Erkek, ilk birleşmenin heyecanıyla, birleşmeksizin inzal ola­bilir, bu da normal hallerdendir.

Gelinin damada hemen teslim olmayıp az da olsa diren­mesi, naz yapması normaldir. Ancak "fazla naz aşık usandırır" denilmiştir. Çok fazla nazlanacak olursa, kocası kendisinden soğuyabilir.

Erkekler büyük bir çocuktur. Azıcık tatlı bir söz onu mutlu etmeye kafidir.

Kadın daima doğup büyüdüğü evi özler; bu normaldir. Ama bunu kocasına hissettirmemelidir. O takdirde kocası da kendi baba evini özler durur. Yeni gelin yeni evine, kocasına bağlanmalıdır. Anne-baba artık geçmişte kalmıştır. Yeni evi, gelinin yeni dünyasıdır. Bununla, gelinler akrabalarını unut­malı ve alakasını kesmelidir, demek istemiyoruz. Fakat bütün gayret ve düşüncelerini önce yeni evine vermelidir.

İlk cinsi temasın kadın hayatında büyük bir tesiri olduğu doğrudur. Fakat erkek de bu ilk birleşmede aradığını bula­mazsa, ruhi bir sarsıntı geçirir.

Evlenen kız, o zamana kadar nasıl namusunu korumuşsa, kendisine lazım olacak cinsı bilgileri de o zamana kadar öğrenmiş olmalıdır. Ama çıldırtıcı seks ve fuhuş kitaplarından değil İslami kitaplardan ... Bilgisizlikten doğan soğuk bir hare­ket, erkek üzerinde çok kötü bir tesir bırakabilir.

Evlenmeyi bilen kız, niçin sevildiğini de bilmelidir. Kocaya karşı saygılı olmayı kızlığında öğrenemeyenler, evlilikte koca­dan karşılık göremezler. Kocalarına saygılı olan kadınların ko­caları, evlerine bağlı olan erkeklerdir.

. 

. 

Ali Eren - İzdivaç ve Mahremiyetleri 

Bu eser incemeseleler.com ile internete müsadeli olarak kazandırılmıştır.

Eseri başka sitelerde yayımlamak yasaktır !

   
© incemeseleler.com