Tirmizi'nin Enes'den (r.a.) rivayet etmiş olduğu bir hadis-i şerifde ise Peygamber aleyhisselam buyuruyor ki:

- Edepsizlik hangi şeye girerse, onu mutlaka ayıp kılar. Haya nerede bulunursa ona muhakkak ziynet (ve şeref) verir.

Mü'min bir kadın, giydiği elbisenin şehveti tahrik etmeyecek şekilde olmasına ve bu şekilde avret yerini örtmesine dikkat et­melidir. İnce ve ipekli bir elbise giyip etrafa kendini göstermek, açık-saçık gezmek gibidir. Çünkü her ikisi de şehveti tahrik eder, kem gözleri üzerine çeker. Ebu Hüreyre'nin rivayet etmiş olduğu bir hadis-i şerifde Resülüllah (s.a.v.) şöyle buyurmak­tadır:

"Bazı kadınlar vardır ki, giyiniktirler, fakat hakikatte çıplaktırlar. (Onlar) kendileri erkeklere, meylet­tikleri gibi, başkalarını da ayartıcıdırlar. Bunlar cen­nete giremeyecekleri gibi, beşyüz yıllık mesafeden du­yulan cennet kokusunu dahi hissetmeyeceklerdir."

Başka bir hadis-i şerifde ise Peygamber aleyhisselam şöyle buyurmuştur:

"Cehennem ehlinden olup, (zamanımızda bulunmayan, fakat benden sonra zuhür edecek) iki sınıf İnsan vardır ki, henüz onları ben görmedim. (Onların birincisi) bir ka­vimdir ki, ellerinde sığırın kuyruğu gibi değnekler bu­lunacak, bununla insanları döveceklerdir. (İkincisi) kadınlardır ki, hakikatte giyinik oldukları halde (ince elbise giydikleri için) çıplaktırlar. Böylece kendileri taat­ten, haktan saptıkları gibi, başkalarını da yoldan çıkarırlar. Bunlar, devenin sarkık hörgücü gibi başlarını sararlar."

Bugün müslüman olmayan kadının örtünmek diye bir me­selesi yoktur. Onda hakim olan düşünce, vücudunu ne kadar açarsa, erkekler tarafından o kadar beğenileceğinden ibarettir.

Rühunu şeytanlara, vücudunu erkeklere satmış olan za­vallıları örnek alan kadınlar, cazip giyinişleri ile kendilerini er­keklerin gözlerinin önüne serip teşhir etmeyi düşünmektedirler. Bazı müslüman kadınlar da maalesef moda ismine aldanarak veyahut aldatılarak bunları taklit etme sevdasına düşmüşlerdir.   

Rehberi karga olanın burnu pislikten kurtul­mazmış!

İslamın ana prensiplerinden olan gerçekleri dile getirmek, müslüman kadınını düşmüş olduğu bataklıktan kurtarmak, onu kelimenin tam manasıyla bir hanımefendi yapmaya çalışmak, insanlığa ve özellikle kadınlara yapılacak en büyük hizmet, en büyük iyiliktir.

.

.

Ali Eren - İzdivaç ve Mahremiyetleri

Bu eser incemeseleler.com ile internete müsadeli olarak kazandırılmıştır.

Eseri başka sitelerde yayımlamak yasaktır !

   
© incemeseleler.com